چرا بیمه شخص ثالث را تمدید نمی‌کنیم؟

چرا بیمه شخص ثالث را تمدید نمی‌کنیم؟

در دنیای پر از مشغله این‌ روزها، افراد معمولا مسئولیت‌هایی مانند تمدید بیمه شخص ثالث را پشت‌گوش می‌اندازند. اگرچه خرید این بیمه‌نامه برای همه دارندگان وسایل نقلیه الزامی است، بسیاری از افراد این‌کار را در اولویت قرار نمی‌دهند یا در موعد مقرر، بیمه خود را تمدید نمی‌کنند. اما چرا بیمه شخص ثالث را تمدید نمی‌کنیم و انجام‌دادن به‌موقع این‌ کار چه اهمیتی دارد؟

بیمه شخص ثالث چیست؟

بیمه شخص ثالث خساراتی را که ممکن است در حوادث غیرمترقبه به اشخاص ثالث (افرادی به‌ جز راننده‌ مقصر) وارد شود، پوشش می‌دهد. توجه کنید که این بیمه‌نامه خسارات واردشده به وسیله نقلیه شما را پوشش نمی‌دهد (البته ممکن است که برخی از شرکت‌های بیمه، پوشش‌هایی برای انجام این‌ کار به بیمه‌گذاران ارائه کنند).

4 دلیل برای تمدید نکردن بیمه شخص ثالث

1. فراموشی و اهمال‌کاری
رایج‌ترین و در عین حال پیش‌ پا افتاده‌ترین دلیل تمدیدنکردن بیمه شخص ثالث، به تعویق‌ انداختن آن است. بسیاری از بیمه‌گذاران تمدید آن را پشت گوش می‌اندازند، چون فکر می‌کنند بعدا هم می‌توانند آن را انجام دهند، سپس در زمان تصادف، مجبور می‌شوند که با دردسرهای پرداخت جریمه دیرکرد سروکله بزنند!
جدا از این، با وجود دغدغه‌های بی‌شمار زندگی مدرن، فراموش‌کردن تمدید بیمه‌نامه چندان هم غیرعادی نیست. همچنین بیمه‌گذاران زیادی هستند که هنگام خریدوفروش خودروی خود، انتقال بیمه و تخفیفات آن را کاملا از یاد می‌برند.

2. بی‌تفاوتی
برخی از مالکان خودرو که چندین سال است با حوادث جاده‌ای مواجه نشده‌اند، تمدید بیمه را یک هزینه غیرضروری می‌دانند، غافل از اینکه این احساس امنیت کاذب، می‌تواند به عواقب پرهزینه‌ای در یک حادثه ناگوار منجر شود.
توجه کنید که از نظر قانونی داشتن بیمه شخص ثالث و تمدید به‌موقع آن اجباری است. همچنین اگر در مدت اعتبار بیمه‌نامه خود تصادف نکنید، می‌توانید از تخفیف‌های عدم خسارت شرکت‌ بیمه‌ای خودروی خود استفاده کنید.

3. مشکلات مالی
یکی از بزرگ‌ترین موانع تمدید به‌ موقع بیمه شخص ثالث، شرایط مالی بیمه‌گذاران است. بسیاری از افرادی که با چالش‌های اقتصادی مواجه هستند، هزینه بیمه را در اولویت قرار نمی‌دهند، اما این‌کار یک قمار خطرناک است که می‌تواند به جریمه‌های سنگین و بدهی‌های ناشی از سانحه‌های رانندگی منجر شود.
خرید بیمه شخص ثالث با پرداخت مبلغی به عنوان پیش‌ پرداخت و پرداخت مبلغ باقی‌مانده در اقساط ماهانه، می‌تواند حق بیمه را تقسیم‌بندی کرده و فشار مالی ناشی از آن را تا حد زیادی کاهش دهد.

با مراجعه به وب‌سایت آنیل می‌توانید شرکت‌هایی که بیمه‌نامه‌های خود را به‌صورت اقساطی ارائه می‌کنند، با هم مقایسه نمایید و پس از استعلام بیمه شخص ثالث، بیمه مورد نظر خود را به‌صورت قسطی خریداری کنید.

4. زمان‌بر بودن
ممکن است که برخی افراد فرآیند تمدید بیمه را پیچیده یا زمان‌بر بدانند. این دیدگاه به‌ دلیل سیاست‌های نامشخص بیمه‌گرها و فرایند دست‌ و پاگیر تمدید حضوری به وجود آمده است. خوشبختانه، امروزه با امکان تمدید آنلاین بیمه شخص ثالث، می‌توانید در زمان و انرژی خود صرفه‌ جویی نمایید و مراحل انجام‌ این‌کار را در کوتاه‌ترین زمان ممکن طی کنید.

آیا جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث بخشیده شده است؟

بیمه مرکزی به مناسبت هفته بیمه، طرح بخشودگی بیمه شخص ثالث را از 13 آذر تا 12 دی برای موتورسیکلت‌ها و از 13 آذر تا 30 آذر، برای سایر وسایل نقلیه اجرا کرده است. متاسفانه مهلت اجرای این طرح برای وسایل نقلیه‌ای از جمله خودروهای سواری، تاکسی‌ها و… تمام شده است، اما مالکان موتورسیکلت‌ها هم‌چنان می‌توانند بدون پرداخت جریمه، بیمه‌نامه خود را تمدید کنند. توجه کنید که این طرح، فقط و فقط شامل بیمه‌نامه‌هایی می‌شود که به مدت یک سال اعتبار داشته باشند.

تمدید منظم و به‌ موقع بیمه شخص ثالث، فقط بخاطر رعایت قانون نیست، بلکه تعهد مالکان وسایل نقلیه به مسئولیت اجتماعی را نشان می‌دهد و امنیت مالی آنها را تضمین می‌کند.

برای خرید و مشاوره آنلاین بیمه شخص ثالث با شماره زیر تماس بگیرید:

09122588623

همچنین برای سود آورتر کردن بیمه‌ نامه خود، در هر زمان می‌توانید از خدمات مشاوره بیمه آنیل یا مطالعه مقالات مرتبط با بیمه شخص ثالث در بلاگ کمک بگیرید.