اهمیت بیمه مسافرتی و پوشش‌های آن چیست؟

اهمیت بیمه مسافرتی و پوشش های آن، یکی از انواع بیمه اشخاص است. در این بیمه‌ نامه، بیمه‌ شده تحت پوشش هزینه‌ های احتمالی ناشی از حوادث غیرمنتظره در سفر قرار می‌گیرد. این بیمه، عموما خسارت‌های ناشی از کنسلی پرواز، هزینه‌های درمانی، گم شدن پول و مدارک و… را پوشش می‌دهد.پ

اهمیت خرید بیمه مسافرتی:

بیمه مسافرتی از بیمه‌گزاران در برابر حوادث احتمالی سفر محافظت می‌کند. این بیمه برای اخذ ویزا از بعضی سفارت‌خانه‌ها الزامی است و برای سایر سفارت‌خانه‌ها نیز توصیه می‌شود. با توجه به اختلاف نرخ ارز در کشور ما و اکثر کشورهای خارجی، هزینه‌های درمان در این کشورها بسیار گران است. اگر بیمه‌گزار در صورت بروز حادثه بخواهد هزینه را آزاد پرداخت کند، ممکن است یک سرماخوردگی ساده هزینه‌ های سنگینی را برای وی رقم بزند.

مشکل بزرگ‌تر می‌تواند این است که بیمه‌گزار هزینه درمان خود را همراه نداشته باشد!!! تصور کنید چمدان شما که حاوی وسایل ضروری سفر است مفقود شود. اگر بیمه مسافرتی داشته باشید، می‌توانید هزینه خسارت مفقود شدن بار خود را از بیمه بگیرید. بنابراین بیمه مسافرتی مزایای زیادی برای بیمه‌گزاران ایجاد می‌کند و تهیه کردن آن برای سفرهای خارج از کشور امری حیاتی است.

پوشش‌های بیمه مسافرتی:

خساراتی که در صورت وقوع، بیمه مسافرتی از بیمه گذار حمایت می‌کند، پوشش نام دارد. این پوشش‌ها توصیف می‌کند که در صورت وقوع چه حوادثی، شرکت‌های بیمه چه خدماتی به بیمه‌گزاران ارائه می‌دهند. بسته به اینکه بیمه مسافرتی را از کدام شرکت بیمه تهیه و از کدام طرح آن استفاده کنید، پوشش‌ها ممکن است متفاوت باشند. موارد زیر تمام پوشش‌هایی است که یک شرکت بیمه می‌تواند ارائه دهد:

۱- انتقال پزشکی:

در صورت‌ وقوع حادثه‌ای ناگهانی یا بیماری پیش‌بینی‌نشده برای شما، شرکت بیمه موظف است شما را در کمترین زمان ممکن به نزدیک‌ترین بیمارستان برساند.

۲- پرداخت هزینه‌های درمانی:

پرداخت هزینه‌های درمان بیمه‌شده شامل هزینه ویزیت اولیه، دارو، جراحی سرپایی، فیزیوتراپی، رادیولوژی، خدمات آزمایشگاهی و همچنین هزینه بستری شدن فرد به‌عهده شرکت بیمه است.

3- پرداخت هزینه‌های غیرپزشکی بیمار:

پرداخت هزینه رفت‌ و برگشت همراه بیمار به کشور موردنظر: اگر در مدت سفر در اثر حادثه ناگهانی در بیمارستان بستری شوید و با تائید پزشک÷، نیاز به همراه داشته باشید، شرکت بیمه هزینه رفت‌ و برگشت همراه شما را می‌دهد.

پرداخت هزینه توقف سفر: اگر مسافر به‌دلیل فوت یکی از بستگان نزدیک مجبور به بازگشت به کشور شود، شرکت بیمه هزینه بازگشت او را پرداخت می‌کند.

پرداخت هزینه بازگشت غیرمنتظره بیمه شده به‌دلیل مسائل پزشکی: اگر بیماری لزوم بازگشت سریع را به کشور ایجاد کند، پرداخت هزینه بازگشت اضطراری او نیز به‌عهده شرکت بیمه خواهد بود.

4- پرداخت هزینه‌های فوریت‌های دندان‌پزشکی:

اگر در سفر به‌ طور ناگهانی دچار مشکلات دندان‌ پزشکی شدید هم نگران نباشید! شرکت بیمه هزینه آن را پرداخت می‌کند.

5- پرداخت هزینه تحویل اضطراری دارو:

اگر مسافر مجبور به استفاده از دارویی باشد که در خارج از کشور پیدا نشود، هزینه فرستادن اضطراری آن دارو نیز به‌ عهده شرکت بیمه خواهد بود.

6- بازگرداندن بدن فرد فوت‌شده:

هزینه‌ های معمول تهیه تابوت و بازگرداندن بدن فرد فوت‌شده نیز به‌عهده شرکت بیمه است.

7- بازگرداندن کودکان بی‌سرپرست:

اگر سرپرست خانواده در زمان سفر فوت کند، شرکت بیمه هزینه‌ های بازگرداندن کودکان زیر ۱۵ سال را همراه یک سرپرست به کشور پرداخت می‌کند.

8- راهنمایی پزشکی:

اگر در زمان سفر نیاز به راهنمایی پزشکی پیدا کردید هم نگران نباشید! شرکت بیمه اطلاعات مورد نیاز را درباره مراکز پزشکی و خدمات آن ها را در اختیارتان قرار می‌دهد.

9- پرداخت هزینه گم شدن بار:

در چنین شرایطی علاوه بر اینکه شرکت حمل‌ کننده بار موظف به تامین خسارت است، بیمه مسافرتی هم بقیه هزینه را تا سقف مشخص شده به شما پرداخت می‌کند.

۱۰- پرداخت خسارت تاخیر در ورود بار مسافر:

دلیل دیگری برای لزوم داشتن بیمه سفر این است که اگر ورود بار مسافر با تاخیر همراه شود، شرکت بیمه پس از گذشت مدت‌ زمان مشخص‌ شده خسارت تاخیر شما را پرداخت می‌کند.

۱۱- یافتن و فرستادن بار و وسایل شخصی مسافر:

در صورت گم شدن مدارک شما هم شرکت بیمه متعهد است تا در صورت پیدا شدن آن ها، مدارک را به شما بازگرداند.

۱۲- پرداخت هزینه گم شدن مدارک مهم مسافرتی:

اگر در مدت سفرتان به‌ دلایل مختلفی مدارک مهم شما مانند گذرنامه یا گواهینامه رانندگی گم شود، پرداخت خسارت آن به‌عهده شرکت بیمه است.

۱۳- تامین خسارت تاخیر در سفر:

تأخیر در سفر نیز می‌تواند برای شما هزینه‌ ساز باشد. در چنین مواردی شرکت بیمه، خسارت وارده را با توجه به مقدار تاخیر پرداخت می‌کند. خسارت تاخیر شامل هزینه خوراک، هتل و هزینه‌ های اضافه حمل بار است.

14- کمک‌رسانی حقوقی:

از اهمیت بیمه مسافرتی همین بس که در صورت پدید آمدن تصادف یا نقض غیرعمدی قانون کشوری که به آن سفر کرده‌اید، شرکت بیمه هزینه‌های مربوط به مشاوره قضائی را به شما پرداخت خواهد کرد.

برای خرید و مشاوره آنلاین بیمه عمر با شماره زیر تماس بگیرید:

09122588623

همچنین توصیه می شود هنگام خرید بیمه مورد نظر، سایت بیمه آنیل را مطالعه کنید و با آگاهی از شرایط بهترین استفاده از بیمه خود را داشته باشید.