بیمه دانشجویی در آمریکا

اگر قصد تحصیل در آمریکا را دارید، بیمه دانشجویی در آمریکا ممکن است آخرین چیزی باشد که به ذهن شما می رسد.

بیمه دانشجویی یکی از مهم ترین خدماتی است که اکثر افراد در کشور های مخلتف به آن نیاز دارند. بیمه درمانی یکی از مهم ترین بیمه هایی است که از هزینه های مختلف در درمان بیماری های مختلف به افراد کمک می کند. همه دانشجویان می توانند از خدمات بیمه دانشجویی در آمریکا بهره مند شوند و از این طریق بیماری های مختلف خود را با هزینه کمتری درمان کنند.

آیا دانشجویان بین المللی به بیمه درمانی در آمریکا نیاز دارند؟

طبق قوانین اداره مهاجرت آمریکا، برای دریافت ویزای دانشجویی نیاز به بیمه درمانی نیست ولی برخی از دانشگاه ها، دانشجویان خود را لازم به پرداخت بیمه درمانی می کنند و همراه با بیعانه شهریه یک مبلغ مشخصی بابت بیمه درمانی مشخص می کنند.

در اکثر دانشگاه ها مراکز درمانی وجود دارد و هزینه ها نسبت به مراکز درمانی بیرون دانشگاه به مراتب کمتر هست. دانشجویان می توانند درصورت تمایل از این تسهیلات و یا با خرید بیمه دانشجویی از مراکز درمانی بیرون دانشگاه استفاده کنند.

هزینه بیمه دانشجویی چه مقدار هست؟

هزینه بیمه، بسته به مدت بیمه و سطح پوشش آن در شرکت های مختلف بیمه متفاوت هست و از آنجایی که هر دانشگاه ممکن هست با یک شرکت بیمه خاص کار کند مبلغ بیمه دانشجویی کمی متفاوت است ولی به طور متوسط سالانه حدود 700 دلار است.

آیا داشتن بیمه درمانی برای دانشجویان بین‌المللی در ایالات متحده ضروری است؟

دانشجویان بین‌المللی لزوما برای دریافت ویزای F1 به بیمه نیازی ندارند، اما ممکن است برای ثبتنام در دانشگاه در ایالات متحده به بیمه درمانی نیاز داشته باشند.

در واقع داشتن بیمه درمانی از سوی خود ایالات متحده یک ضرورت نیست، اما ممکن است یکی از واجبات پذیرش در دانشگاه‌ها باشد. البته این در صورتی که توسط خود دانشگاه تعیین شود. به همین دلیل است که بسیاری از دانشگاه‌ها طرح‌ های بیمه درمانی را ارائه می‌دهند.

دریافت بیمه درمانی از طریق دانشگاه در آمریکا

اکثر دانشگاه‌ها در آمریکا بیمه درمانی خود را ارائه می‌دهند و این در حالی است که برخی از این دانشگاه‌ها دریافت بیمه خود دانشگاه را برای ثبت‌نام اجباری می‌دانند. اگر بیمه درمانی در دانشگاه شما الزامی است، ممکن است اجازه ثبت‌نام در کلاس‌های خود را بدون آن نداشته باشید.

اغلب دانشگاه‌های آمریکا طرح بیمه درمانی خود را دارند، اما فقط برخی از آن‌ها دریافت بیمه از خود دانشگاه را اجباری می‌کنند. پس اگر دریافت بیمه خود دانشگاه اجباری نباشد، شما می‌توانید از طرح معافیت استفاده و بیمه مورد نظر خود را دریافت کنید، البته در صورتی که مورد تایید دانشگاه باشد.

دانشگاه زمانی از الزام ثبت‌نام در برنامه بیمه خود چشم‌پوشی می‌کند که شما ثابت کنید از قبل بیمه دارید و بیمه شرایط خاصی را برآورده می‌کند.

این مورد هم به امضای شما و هم امضای شرکت بیمه نیاز دارد. برخی از این شرایط خاص برای دریافت معافیت از بیمه خود دانشگاه، به شرح زیر هستند:

حداکثر پوشش کافی که معمولا از حداقل ۵۰۰۰۰ دلار آمریکا شروع می‌شود
پوشش سلامت روان و همچنین سلامت جسمی
پوشش زایمان برای دانشجویان دختر
پوشش برای هر گونه بیماری از قبل دارید، مانند دیابت
پوشش بازگرداندن اجساد دانشجویان به کشور خود (بنابراین در صورت فوت در ایالات متحده، جسد فرد به کشور خود بازگردانده می‌شود.)

بیمه دانشجویی چه مقدار از ویزیت و داروها را پوشش می دهد؟

بیمه دانشجویی مانند سایر بیمه ها برای مبلغ ویزیت، دارو و سایر خدمات یک تعرفه مشخص شده دارد و درصورتی که شما به مرکز درمانی مراجعه کنید که هزینه هایش بالاتر از تعرفه بیمه باشد، اختلاف مبلغ را باید خودتان پرداخت کنید.

معمولاً روش کار برای داروهای نسخه‌ای به این شکل هست که شما هزینه دارو را پرداخت می‌کنید بعد ادعای بازپرداخت را آنلاین یا با مراجعه به یکی ازشعبه های بیمه‌ تان انجام می دهید.

برای خرید و مشاوره آنلاین بیمه عمر با شماره زیر تماس بگیرید:

09122588623

همچنین توصیه می شود هنگام خرید بیمه مورد نظر، سایت بیمه آنیل  را مطالعه کنید و با آگاهی از شرایط بهترین استفاده از بیمه خود را داشته باشید.