۱۰ مورد از خطرناک ترین جاده های ایران را بشناسید!

۱۰ مورد از خطرناک ترین جاده های ایران را بشناسید!

بیشتر جاده‌های زیبا در دل طبیعت قرار گرفته‌اند و دسترسی به آن‌ها سخت است. رانندگی در این جاده‌ها با هیجان زیادی همراه است و متاسفانه خطر زیادی دارد. راننده‌هایی که راهی این مسیرها می‌شوند باید تجربه زیادی داشته باشند و در شرایط آب‌ و‌ هوایی نامناسب حتما با تجهیزات کافی راهی سفر شوند. از طرفی چون امکان وقوع حادثه زیاد است باید حتما بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه داشته باشند. برای آشنایی با 10 مورد از خطرناک ترین جاده های ایران در ادامه با آنیل همراه شوید.

لیست خطرناک‌ ترین جاده‌های ایران

جاده‌های خطرناک مختلفی در استان‌های گوناگون کشور وجود دارند که هر کدام تاکنون شاهد تعدادی زیادی تصادف خطرناک و تلفات وحشتناکی بوده‌اند. در این قسمت تعدادی از این جاده‌ها را معرفی می‌کنیم تا به هنگام سفر در آن‌ها تمام جوانب احتیاط را به جا آورید.

۱- جاده چالوس، پرخاطره‌ترین جاده در ایران

جاده‌ای به طول 160 کیلومتر که در استان‌های البرز و مازندران قرار دارد. جاده چالوس را می‌توان یکی از زیباترین و در عین حال خطرناک‌ترین جاده‌های ایران دانست. مسیری که از یک طرف پر از دره‌ها و گردنه‌ها است و از طرف دیگر بخاطر شرایط جوی نامناسب در آن هر لحظه امکان ریزش سنگ یا بهمن وجود دارد. راهی باریک و پر پیچ و خم که هر سال میلیون‌ها نفر از آن عبور می‌کنند و در روزهای تعطیل همیشه ترافیک است.

۲- گردنه اسدآباد- همدان، فریبنده و خطرناک

این جاده بین شهرهای کرمانشاه و همدان قرار دارد و طول آن در حدود 200 کیلومتر است. این جاده در ارتفاع 2000 متری از سطح دریا قرار دارد و در روزهای برفی و بارانی بسیار لغزنده است. علت اصلی خطرناک بودن این جاده، استاندارد نبودن و مشکلات زیرساختی آن است. در گردنه اسدآباد همدان آمار تصادف بالا است و متاسفانه عده زیادی جان خود را از دست می‌دهند یا دچار آسیب‌های جبران نشدنی می‌شوند.

۳- جاده اهر-هریس تبریز یا جاده مرگ آذربایجان

راهی در استان آذربایجان شرقی که 140 کیلومتر ادامه دارد. این جاده راه ارتباطی تبریز با سایر شهرهای اطراف است اما به‌ دلیل آمار تصادفات بالا به نام جاده مرگ آذربایجان شهرت دارد و جزو خطرناک ترین جاده های ایران است. جاده اهر از مناطق بسیار زیبایی عبور می‌کند و طبیعت بسیار بکر و زیبایی دارد. تلفات از سوانح جاده‌ای در این مسیر نیز به میزان قابل توجهی بالا است و بهتر است حین عبور از مرتب توقف کنید و بعد از رفع خستگی و لذت بردن از طبیعت به راهتان ادامه دهید.

۴- جاده هراز

جاده هراز یکی دیگر از مسیرهای شمالی کشور است که در استان‌های تهران و مازندران قرار دارد. این جاده حدود 130 کیلومتر بوده ولی پیمودن آن دو تا سه ساعت زمان می‌برد. در ایام تعطیلات این زمان بیشتر هم می‌شود، چرا که پیچ و خم بسیار زیادی دارد. آمار تصادف در این جاده بسیار بالا است، البته اقدامات مختلفی برای کاهش این آمار انجام شده است اما باز هم به علت زیرساخت‌های غیراستاندارد، درصد زیادی از تصادفات کشور در جاده هراز رخ می‌دهند.

۵- جاده میانه-زنجان از خطرناک ترین جاده های ایران

از دیگر جاده‌های خطرناک کشورمان می‌توانیم به جاده میانه به زنجان اشاره کنیم. این جاده یکی از مسیرهای رسیدن به استان‌های شمال غربی بوده و میزان تردد در آن بسیار بالا است. قسمت‌های مختلفی از این جاده متأسفانه به‌ خوبی ترمیم نشده‌اند و از شرایط مناسبی برخوردار نیستند. همین موضوع هم باعث شده تا در مواقع بارندگی جاده بسیار لغزنده شود و آمار تصادفات در آن بالا رود. رانندگی ایمن و با سرعت کم به شما کمک می‌کند تا به سلامت از این جاده عبور کنید.

۶- جاده سبزوار-گناباد، سرابی بی‌انتها

همیشه تردد بالا و پیچ و خم‌ها باعث بروز تصادف نمی‌شوند. در برخی از جاده‌های خطرناک مثل سبزوار گناباد میزان تردد کم است که همین باعث سرعت بالای رانندگان و عدم کنترل مناسب اتومبیل می‌شود. این جاده 280 کیلومتر بوده و تماما از کویر می‌گذرد. به همین خاطر باعث خستگی و خواب‌آلودگی راننده و ایجاد حادثه می‌شود.

۷- گردنه حیران، احاطه شده در مه

جاده گردنه حیران از استان‌های گیلان و اردبیل عبور می‌کند و یکی از زیباترین جاده‌های ایران است. در اغلب روزهای سال این مسیر پوشیده از مه است و دید رانندگان به حداقل می‌رسد. همچنین در روزهای بارانی این مسیر بسیار لغزنده خواهد شد. پس حین عبور از آن باید با نهایت دقت رانندگی کرد.

۸- جاده سیرجان بندرعباس

این جاده از مسیرهایی است که ماشین‌های سنگین و باری بسیار در آن رفت و آمد می‌کنند. به همین دلیل خطرهایی را برای ماشین‌های سواری به همراه دارد. جاده سیرجان بندرعباس اصلی‌ترین مسیر به سمت بندرعباس است و به دلیل وجود ماشین‌های سنگین و باری همواره پرتردد و با ترافیک بالا است. بیشترین دلیل تصادف در این جاده را سبقت‌های غیرمجاز می‌دانند.

۹- جاده سلفچگان – قم، خطرناک و غیرقابل پیش‌بینی

جاده سلفچگان-قم هم در بین خطرناک ترین جاده های ایران قرار می‌گیرد. این شهر با قم 35 کیلومتر فاصله دارد و متاسفانه پر از جاده‌های خطرناک است. این جاده به داشتن پیچ‌ها و چاله‌ها و فراز و نشیب‌های کوچک، اما غیرقابل پیش‌بینی معروف شده و اکثر تصادفات در آن، به این دلایل صورت می‌گیرند. همواره توصیه می‌شود که در این مسر، میزان احتیاط خود را چند برابر و از رانندگی در شب هم خودداری کنید.

۱۰ -جاده جنگل گلستان – بجنورد در صدر اخبار حوادث

یکی دیگر از راه‌های پر ترافیک و خطرناک که به خاطر مسدود شدن‌های پی در پی در صدر اخبار حوادث کشور قرار می‌گیرد، جاده جنگلی گلستان – بجنورد است. نرخ تصادف و مرگ متاسفانه در این محور زیاد است. از طرفی عرض جاده باریک است و از طرف ذیگر عبور و مرور ساکنین منطقه از میان جاده و بین ماشین‌های عبوری احتمال افتادن اتفاقات ناگوار را افزایش می‌دهد.

فرقی نمی‌کند که از کدام یک از خطرناک ترین جاده های ایران قرار است به مقصد برسید. همیشه باید نکات ایمنی را رعایت کنید و در فصل زمستان تهجیزات لازم را به همراه داشته باشید تا با خاطری آسوده و سلامت سفر را تمام کنید.

برای خرید و مشاوره آنلاین بیمه شخص ثالث با شماره زیر تماس بگیرید:

09122588623

همچنین برای سود آورتر کردن بیمه‌ نامه خود، در هر زمان می‌توانید از خدمات مشاوره بیمه آنیل یا مطالعه مقالات مرتبط با بیمه شخص ثالث در بلاگ کمک بگیرید.