مزایای بیمه آتش سوزی که باید بدانید!

مزایای بیمه آتش سوزی که باید بدانید!

بیمه آتش سوزی چیست؟

بیمه آتش سوزی از انواع بیمه‌‌های اموال است که با خرید آن، منزل و اثاثیه شما در برابر خطر آتش سوزی بیمه‌ می‌شود. با داشتن بیمه آتش سوزی در صورت وقوع حوادث تحت پوشش در بیمه‌نامه، خسارت‌‌های مالی رخ داده جبران خواهد شد. نکته مهم این است که به صورت کلی در این بیمه خسارت‌‌های جانی تحت پوشش نیستند.

مزایای بیمه آتش سوزی آنیل

1) بیمه زلزله و پوشش‌‌های اضافی بیمه آتش سوزی

مزایای بیمه آتش سوزی که باید بدانید! ارائه پوشش‌‌های اضافی در این بیمه است. پوشش‌‌های اصلی بیمه آتش سوزی شامل آتش سوزی، صاعقه و انفجار‌ می‌شود. به این منظور که با خرید این بیمه، منزل شما به صورت همزمان در برابر این سه حادثه تحت پوشش قرار‌ می‌گیرد. اما بیمه آتش سوزی به همین پوشش‌ها محدود‌ نمی‌شود و شما‌ می‌توانید با پرداخت مبلغی ناچیز، از پوشش‌‌های اضافی این بیمه هم استفاده کنید.

مهم ترین پوشش‌‌های اضافی بیمه آتش سوزی آنیل شامل موارد زیر است:
• زلزله
• سیل و طغیان آب
• طوفان و تندباد
• ضایعات ناشی از برف و باران
• ترکیدگی لوله آب
• سرقت با شکست حرز
• شکست شیشه
• سقوط هواپیما و هلیكوپتر یا قطعات آن‌ها
• هزینه پاکسازی و برداشت ضایعات

2) شرایط طرح‌‌های ویژه در بیمه آتش سوزی

پوشش‌‌هایی که شرکت‌‌های بیمه در بیمه آتش سوزی ارائه‌ می‌دهند یکسان است اما در سال‌‌های اخیر برخی از این شرکت‌ها به منظور ارائه خدمات بهتر به مشتریان خود، طرح‌‌های ویژه بیمه آتش سوزی را عرضه کرده اند که با استفاده از پوشش‌‌های موجود در این طرح‌ها شما‌ می‌توانید بیمه‌نامه بهتر و کامل‌تری داشته باشید.

3) مناسب بودن قیمت بیمه آتش سوزی

نرخ بیمه آتش سوزی به متراژ ساختمان، هزینه ساخت هر متر مربع از ساختمان، ارزش اثاثیه و پوشش‌‌های اضافی انتخاب شده، بستگی دارد.
به طور کلی‌، قیمت بیمه آتش سوزی نسبت به سایر بیمه‌ها و با توجه به پوشش‌‌های آن، قیمت بسیار مناسبی دارد و شما با پرداخت هزینه ای ناچیز‌ می‌توانید جبران خسارت‌‌هایی را که در صورت وقوع آتش سوزی به بار‌ می‌آید، به شرکت بیمه واگذار کنید.

4) بیمه آتش سوزی برای اثاثیه منزل

یکی از مزایای دیگر بیمه آتش سوزی این است که شما‌ می‌توانید تنها اثاثیه منزل خود را بیمه کنید. این مزیت بیشتر برای کسانی ارزش دارد که مستأجر هستند و‌ می‌خواهند لوازم و اثاثیه منزل خود را در برابر آتش سوزی و سایر خطرات تحت پوشش بیمه کنند.
در واقع شما‌ می‌توانید با پرداخت مبلغی بسیار کم، برای اثاثیه خود بیمه آتش سوزی تهیه کنید، بدون اینکه نیاز باشد برای ساختمان هم بیمه بخرید.

5) بیمه آتش سوزی آپارتمان‌ها

اگر شما در یک آپارتمان یا مجتمع مسکونی زندگی‌ می‌کنید،‌ می‌توانید برای منزل خود و جدا از سایر واحدها، بیمه آتش سوزی تهیه کنید.
البته یکی از وظایف مدیر ساختمان این است که پس از دریافت سهم هر واحد، برای کل ساختمان بیمه آتش سوزی خریداری کند. به همین دلیل بسیاری از شرکت‌‌های بیمه در طرح‌‌های جامع خود حق بیمه مناسبی برای بیمه آتش سوزی مجتمع‌‌های مسکونی در نظر گرفته اند که این موضوع را‌ می‌توان به عنوان یکی از مزایای بیمه آتش سوزی عنوان کرد.

6) بیمه آتش سوزی صنعتی و غیر صنعتی

این بیمه فقط مختص به واحدهای مسکونی نیست و برای واحدهای صنعتی و غیر صنعتی هم‌ می‌توان بیمه آتش سوزی صنعتی و یا بیمه آتش سوزی اداری و تجاری تهیه کرد.
منظور از واحدهای صنعتی همه کارخانه‌ها مثل کارخانه‌های صنایع غذایی، نساجی، پوشاک، چرم، چوب، کاغذ، شیمیایی و …است و واحدهای غیرصنعتی هم مراکزی مثل فروشگاه‌های تجاری، تعمیرگاه‌ها، بیمارستان‌ها، ساختمان‌های اداری، آموزشگاه‌ها، مراکز خدماتی و … هستند.
اگر شما صاحب کارخانه، شرکت، فروشگاه و … هستید، یکی از بیمه‌‌های بسیار مهم برای محل کسب و کار شما بیمه آتش سوزی است. به این دلیل که خطرات بسیاری چنین واحدهایی را تهدید‌ می‌کند و بیمه آتش سوزی‌ می‌توان بخش زیادی از این خسارت‌ها را جبران نماید.

برای خرید و مشاوره آنلاین بیمه آتش سوزی با شماره زیر تماس بگیرید:

09122588623

همچنین برای سود آورتر کردن بیمه‌ نامه خود، در هر زمان می‌توانید از خدمات مشاوره بیمه آنیل یا مطالعه مقالات مرتبط با بیمه آتش سوزی در بلاگ کمک بگیرید.