در صورت نداشتن پلاک کلیک کنید.

بیمه شخص ثالث

"*" indicates required fields

مرحله 1 از 2

میدونی که ... اگه سفارشت رو تا ساعت 21 ثبت کنی، بیمه‌نامه امروز صادر می‌شه و از ساعت ۲۴ قابل استفاده‌ است.

چرا خرید از بیمه آنیل

chatr

مقایسه قیمت و شرایط

خرید سریع و آسان

call

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال

ارسال به سراسر ایران

درباره بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث یکی از بیمه‌هایی است که خرید آن برای تمام صاحبان وسایل نقلیه اجباری است. این بیمه برای جبران خسارت‌های مالی وارد شده به اشخاص ثالث خریداری می‌شود.

شخص ثالث همه اشخاصی هستند که در تصادفات رانندگی متحمل زیان جانی یا مالی می‌شوند. بیمه شخص ثالث برای رانندگان مقصر نیز پوششی به نام بیمه حوادث راننده ارائه می‌دهد تا هنگام وقوع حادثه، خسارات وارد شده به راننده خاطی را پرداخت کند. پوشش بیمه حوادث راننده همراه با خرید بیمه شخص ثالث ارائه می‌شود. باتوجه به اهمیت بالای این بیمه‌نامه، انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث به یکی از دغدغه‌های اصلی مالکان خودرو تبدیل شده است.

استعلام بیمه شخص ثالث

یکی از اقدامات مهمی که بهتر است پیش از خرید بیمه‌نامه انجام دهید، دریافت استعلام قیمت بیمه شخص ثالث از شرکت‌های بیمه است. در سایت بیمه بازار امکانی فراهم شده است تا بتوانید استعلام بیمه شخص ثالث را به دو روش استعلام بیمه نامه با پلاک و استعلام بیمه نامه بدون پلاک انجام دهید

نحوه محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث

 در فرایند محاسبه بیمه شخص ثالث چند فاکتور‌ مهم در نظر گرفته می‌شود:

●کاربری خودرو

●نرخ دیه

● تعداد سیلندر و ظرفیت خودرو 

●مدت اعتبار بیمه‌نامه

●جریمه دیرکرد تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث

●تخفیف‌های بیمه شخص ثالث

●نمره منفی‌های راننده

عواقب نداشتن بیمه شخص ثالث

بیمه ثالث برای دارندگان وسیله نقلیه اجباری است وتردد بدون بیمه جرم است.

مواردی از عواقب نداشتن بیمه شخص ثالث

● فرد فاقد بیمه ثالث تحت پوشش این بیمه نبوده و در زمان وقوع حادثه و تصادف باید خسارت‌های ایجادشده را از جیب بپردازد.

●امکان خرید و فروش خودرویی که تحت پوشش بیمه شخص ثالث نیست وجود ندارد؛ بنابراین در صورتی‌که مالک خودروی فاقد بیمه‌نامه شخص ثالث قصد معامله آن را داشته باشد ابتدا باید برای وسیله نقلیه خود بیمه شخص ثالث تهیه کند.

●علاوه بر جریمه پلیس، شخص باید جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث را نیز پرداخت کند. جریمه دیرکرد بیمه ثالث به صورت روزشمار و با توجه به نوع خودرو و تعداد سیلندر آن تعیین می‌شود.

●پلیس فرد را جریمه می‌کند و خودروی وی به پارکینگ منتقل می‌شود. حال برای آن که شخص بتواند ماشین خود را از پارکینگ نیروی انتظامی بیرون بیاورد باید برای خودرو خود بیمه شخص ثالث بخرد و جریمه دیرکرد و هزینه پارکینگ را پرداخت کند.

بیمه شخص ثالث ایران چه چیزهایی را پوشش میدهد؟

خسارات جانی و مالی واردشده به اشخاص زیان‌دیده با بیمه شخص ثالث جبران می‌شود. همچنین خسارت‌های جانی که برای راننده مقصر به وجود می‌آید تحت پوشش این بیمه است. سقف پوشش جانی بیمه شخص ثالث بر اساس نرخ دیه‌ای است که هر سال از سوی قوه قضاییه اعلام می‌شود؛ بنابراین سقف پوشش جانی چیزی نیست که بیمه‌گزار بتواند در آن تغییری ایجاد کند. اما بیمه‌گزار می‌تواند میزان پوشش مالی را به انتخاب خود تعیین کند و در صورت تمایل سقف آن را افزایش دهد.

چرا باید پوشش مالی بیمه ثالث را افزایش دهیم؟

 فرض کنید بیمه‌گزاری که پوشش مالی پایه یعنی 11 میلیون تومان را انتخاب کرده در تصادف با یک خودرو پژو 206 مقصر شناخته شود و همچنین 15 میلیون تومان خسارت به خودرو 206 وارد کند. در این صورت شرکت بیمه میزان خسارت را حداکثر تا 11 میلیون تومان پرداخت می‌کند و راننده مقصر باید 4 میلیون تومان از مابقی خسارت را از جیب بپردازد؛ بنابراین توصیه می‌کنیم به پوشش مالی 11 میلیون تومان بسنده نکنید و سقف پوشش مالی بیمه‌نامه را افزایش دهید.

فرآیند خرید بیمه شخص ثالث در آنیل

بیمه بدنه

1- ثبت مشخصات 

2- وارد کردن پلاک خودرو

3- وارد کردن کد ملی صاحب پلاک

سوالات متداول

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.