بیمه عمر

بیمه عمر

"*" indicates required fields

مرحله 1 از 6

چرا خرید از شرکت آنیل حامی آسایش نماینده بیمه ایران

chatr

مقایسه قیمت و شرایط

خرید سریع و آسان

call

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال

ارسال به سراسر ایران

توضیحات بیمه عمر

حتماً تاکنون نام بیمه عمر به گوشتان خورده است یا حتی با عناوین مختلفی مانند بیمه زندگی یا بیمه آتیه برخورد داشته‌اید. بیمه عمر به‌رغم مزایای فوق‌العاده‌ای که دارد در مقایسه با سایر بیمه ها، با استقبال کمتری مواجه شده است. برخلاف ایران، بیمه عمر سهم چشمگیری در بازار بیمه کشورهای پیشرفته دارد.

خرید بیمه عمر یکی از بهترین راه های سرمایه گذاری برای داشتن آینده ای روشن و توام با آرامش است. شرکت های بیمه ای مختلفی، این بیمه را ارائه می دهند و انتخاب از میان انواع بیمه ها که هر کدام ویژگی های مختلفی دارند، کار دشواری است. بیمه بازار با ارائه امکان استعلام قیمت از شرکت های مختلف بیمه ای، این امکان را برای افراد فراهم کرده تا بتوانند با مقایسه شرایط بیمه های مختلف، بهترین آن ها را انتخاب کرده و خریداری نمایند.

 یکی از علل نرخ نفوذ پایین بیمه عمر در ایران می‌تواند در دسترس نبودن اطلاعات شفاف و درست در اختیار مردم باشد که تاکنون این نیاز و رغبت را در آن‌ها به وجود نیاورده است.

این بیمه نامه علاوه بر این که به عنوان یک سرمایه گذاری با سود تضمینی در نظر گرفته می شود، در زمان بروز بیماری های خاص، از کار افتادگی، نقص عضو و فوت شخص نیز می تواند فرد یا افراد تحت تکفل او را یاری کرده و هزینه های مربوطه را تامین نماید.

مهم ترین مزایای بیمه عمر شرکت آنیل حامی آسایش نماینده بیمه ایران

بیمه عمر تنها به سرمایه گذاری و پرداخت غرامت از کار افتادگی، فوت و … محدود نمی شود و مزایای دیگری نیز دارد. در واقع علاوه بر پوشش هایی که این بیمه نامه ارائه می کند، طرح های مختلف این بیمه، مزایای مختلفی را به بیمه گزاران ارائه می کند. در ادامه به برخی از مزایای این بیمه اشاره می کنیم:

اصطلاحات مورد استفاده در بیمه عمر

اگر با حوزه بیمه آشنا نیستید پیشنهاد می‌کنیم که این بخش را بخوانید تا با مزایای بیمه بیشتر آشنا شوید.

بیمه‌گر:همان شرکت بیمه است که وارد قرارداد با متقاضی خرید بیمه می‌شود.

بیمه‌گزار: بیمه‌گزار شخصی است (حقیقی یا حقوقی) که به خرید بیمه اقدام می‌کند و حق بیمه و پرداخت اقساط بر عهده او خواهد بود.

بیمه‌شده: بیمه‌شده شخصی است که در واقع مورد بیمه است، اگر پدر خانواده برای فرزندش بیمه عمر خریداری کند، بیمه‌گزار پدر و بیمه‌شده فرزند خواهد بود. در بیمه عمر، بیمه‌شده تحت پوشش بیمه است نه بیمه‌گزار.

سرمایه عمر: سرمایه‌ای است که در صورت فوت بیمه‌شده به ذینفعان او پرداخت می‌شود.

سرمایه حادثه: سرمایه‌ای است که در صورت فوت بیمه‌شده بر اثر حادثه به ذینفعان او پرداخت می‌شود.

ذینفع: ذینفع کسی است که در صورت فوت بیمه‌شده، سرمایه بیمه عمر به او تعلق خواهد گرفت. فرد می تواند در بیمه نامه اش همسرش را به عنوان ذی نفع ذکر کند، در این صورت بعد از فوت فرد، سرمایه عمر او به همسرش داده خواهد شد.

درصد افزایش سالانه حق بیمه: برای خنثی کردن اثر تورم بر سرمایه ذخیره شده در بیمه عمر و حفظ ارزش آن، سالانه درصدی به حق بیمه پرداختی اضافه می‌شود. بسته به شرکت بیمه می‌توانید ضرایب افزایش سالانه متفاوتی را انتخاب کنید.

مدت قرارداد: مدت‌زمانی که بیمه‌گزار متعهد به پرداخت حق بیمه و شرکت بیمه، بیمه‌شده را تحت پوشش‌های بیمه عمر قرار می‌دهد. در شرکت‌های مختلف برای مدت قرارداد حداقلی وجود دارد که میتوانید آن را انتخاب کنید.

ضریب تشکیل سرمایه بیمه عمر: ضریبی است که بر حق بیمه ماهانه اعمال می‌شود و سرمایه عمر را تعیین می‌کند. شرکت‌های مختلف ضرایب تشکیل سرمایه متفاوتی را ارائه می‎دهند. برای مثال حق بیمه ماهانه 40 هزار تومان است و ضریب تشکیل سرمایه 300 باشد سرمایه عمر فرد 12 میلیون تومان خواهد بود.

محدوده سنی برای بیمه عمر شرکت آنیل حامی آسایش نماینده بیمه ایران

تقریبا در همه شرکت‌های بیمه ، همه افراد از بدو تولد تا ۷۰ سال (حتی در بعضی از شرکت ها تا ۹۰ سالگی می‌توانند بیمه عمر خریداری نمایند )، اما برای استفاده از برخی از پوشش‌ها از قبیل انواع مریضی و از کار افتادگی و پوشش فوت در اثر حادثه در بعضی از شرکت‌ها محدودیت‌هایی وجود دارد.

مبلغ حق بیمه عمر شرکت آنیل حامی آسایش نماینده بیمه ایران

در بیمه آنیل ، حق بیمه ثابت و مشخصی وجود ندارد و هر شخص می‌تواند با توجه‌ به شرایط مالی خود، مبلغی را به‌ عنوان حق بیمه انتخاب کند و آن را به‌ شکل ماهانه، سه ماهه، شش ماهه یا یک ساله پرداخت کند، به عنوان مثال بهتر است افراد شاغل، 10 درصد درآمد سالیانه خود را به بیمه عمر اختصاص دهند و حق بیمه خود را به ‌صورت سالانه پرداخت کنند.

مدت قرارداد بیمه عمر

مدت قرارداد بیمه‌های عمر هم می‌تواند از 5 سال تا 30 سال (نهایتاً تا 106 سالگی) متغیر باشد. هر چه مدت قرارداد افزایش پیدا کند، سرمایه بیشتری به بیمه‌ شده تعلق خواهد گرفت .

قرارداد بیمه عمر کوتاه مدت بهتر است یا بلند مدت؟

بیمه عمر حدود ۵ سال بعد از شروع قرارداد به سود‌دهی می‌رسد. هرچه طول مدت قرارداد بیمه عمر بیشتر باشد، سود بیشتری خواهد داشت. به همین دلیل ما خرید بیمه عمر بلند مدت را پیشنهاد می‌کنیم. البته در طول مدت قرارداد همواره امکان فسخ بیمه‌نامه وجود دارد .

مزایای بیمه عمر شرکت آنیل حامی آسایش نماینده بیمه ایران و سرمایه‌گذاری

بیمه نامه عمر علاوه بر سرمایه گذاری و پوشش‌های بیمه‌ای که دارد، مزایای مهم دیگری را برای بیمه گذاران فراهم می‌نماید، برخی از مزایای بیمه آنیل به ترتیب زیر می‌باشد :

سرمایه گذاری با سود مشارکت بالا

پرداخت سود مشارکت بالا در انواع بیمه‌های عمر، سرمایه گذاری امنی را برای دارندگان بیمه عمر ارائه می‌نماید. سرمایه گذاری در کنار پوشش‌های بیمه‌ای می‌تواند بیمه نامه ارزشمندی را برای فرد بیمه شده فراهم نماید. یکی از مزایای سرمایه گذاری بیمه عمر آنیل داشتن سود مرکب در بیمه عمر و سرمایه گذاری است .

سرمایه فوت بیمه عمر

مهمترین پوشش و مزیت بیمه آنیل داشتن پوشش سرمایه فوت می‌باشد. این پوشش برای همه دارندگان بیمه عمر از لحظه پرداخت حق بیمه فعال می‌شود.

دریافت وام بدون ضامن بیمه شرکت آنیل حامی آسایش نماینده بیمه ایران

دریافت وام از محل اندوخته بیمه عمری که با پرداخت حق بیمه عمر شکل گرفته از برترین مزایای بیمه عمر آنیل است. شما می‌توانید در صورت نیاز ۹۰ تا ۱۰۰ درصد ارزش بازخریدی اندوخته بیمه نامه خود را وام دریافت کنید. پوشش های بیمه ای شما در زمان دریافت وام برقرار است و بدون نیاز به ضامن و وثیقه امکان دریافت وام برای همه بیمه گذاران وجود دارد.

بازخرید بیمه عمر

امکان بازخریدی برای بیمه های عمر همه شرکت‌های بیمه قبل از اتمام مدت بیمه نامه وجود دارد. با بازخریدی بیمه نامه همه تعهدات بیمه نامه به اتمام می‌رسد. البته این نکته را در نظر داشته باشید که بازخریدی بیمه نامه قبل از رسیدن بیمه نامه به دوره سوددهی از نظر اقتصادی اصلا به صرفه نمی‌باشد.این نکته را حتما در نظر بگیرید که بیمه نامه عمر یک بیمه نامه بلند مدت است و سوددهی این بیمه نامه در بازه زمانی طولانی شکل می‌گیرد. با بازخریدی بیمه نامه دیگر هیچ پوشش بیمه‌ای برای شما وجود ندارد

برداشت از اندوخته بیمه عمر

برداشت از اندوخته یکی از مزایای بیمه عمر آنیل می‌باشد که بیمه گذار می‌تواند از محل اندوخته خود برداشت از اندوخته نماید. در زمان برداشت از اندوخته همه پوشش‌های بیمه‌ای برای فرد برقرار می‌باشد.

امکان تعریف بازنشستگی بیمه شرکت آنیل حامی آسایش نماینده بیمه ایران

داشتن بازنشستگی در پایان مدت بیمه نامه، یکی از مهمترین مزایای بیمه عمر آنیل می‌باشد که برخی از شرکت‌های بیمه این طرح را برای دارندگان بیمه عمر ارائه می‌کنند.در ضمن بیمه‌شده می‌تواند علاوه بر امکان سرمایه‌گذاری برای روزهای بازنشستگی از دیگر پوشش‌های بیمه‌نامه هم استفاده کند. شرایط استفاده از مستمری بیمه عمر طبق قرارداد شما است؛ یعنی مانند دیگر طرح‌ها بعد از اتمام مدت معین شده برای پرداخت حق بیمه، پرداخت مستمری آغاز می‌شود.

فرآیند خرید بیمه عمر در شرکت آنیل حامی آسایش نماینده بیمه ایران

life

1- ثبت مشخصات 

2- تعیین هدف از بیمه

3- تعیین بازه سنی

4- تعیین توان پرداخت ماهانه

5- تعیین دوره پرداخت هزینه بیمه

6- تعیین  مدت قرارداد بیمه

سوالات متداول

آیا بیمه عمر دفترچه درمانی دارد؟

بیمه عمر بعضی از بیماری‌های خاص و هزینه درمان ناشی از حادثه را تا سقف مشخصی، تحت پوشش قرار می‌دهد. بعضی از بیمه‌های عمر نیز پس از مدت مشخصی بیمه‌گزار را تحت پوشش بیمه‌های درمانی قرار می‌دهند.

درصورت تاخیر در پرداخت حق بیمه چه اتفاقی خواهد افتاد؟

در این صورت، هزینه‌های بیمه‌گری از اندوخته بیمه عمر کم می‌شود تا پوشش‌های بیمه‌ای قطع نشود. در صورتی که اندوخته به صفر برسد، ‌بیمه‌نامه باطل خواهد شد.

چه زمانی می توان از طریق بیمه عمر وام گرفت؟

همه بیمه‌نامه‌های عمر شرایط دادن وام دارند. امکان دریافت وام در بعضی از شرکت‌ها از۶ ماه بعد از شروع بیمه‌نامه و در برخی از شرکت‌های دیگر بعد از ۲ سال از شروع بیمه‌نامه امکان‌پذیر می‌شود. 

بیمه عمر بهتر است یا بیمه تامین اجتماعی؟

بیمه تامین اجتماعی بیمه پایه شما برای دریافت مستمری و درمان محسوب می‌شود. بیمه عمر علاوه بر  پوشش‌هایی که برای درمان بیماری‌های خاص دارد سرمایه‌گذاری بلندمدت خوبی است و همچنین امکان دریافت وام را هم برای شما فراهم می‌کند.

بعد از فوت بیمه عمر چه مبلغی را پرداخت می کند؟

بیمه عمر پس از فوت، سرمایه فوت را به ذی‌نفعان بیمه‌گزار می‌دهد. مبلغ سرمایه فوت به حق بیمه پرداختی بیمه‌گزار و ضریب تشکیل سرمایه که توسط بیمه‌گزار انتخاب می‌شود بستگی دارد.

چرا بهتر است حق بیمه عمر را سالانه پرداخت کرد؟

نحوه پرداخت حق بیمه‌ عمر منعطف و میزان توان مالی شما نحوه پرداخت آن را مشخص می‌کند.  اما عاقلانه‌تر این است که آن را به صورت سالانه پرداخت کرد. چون سودی که به سرمایه‌ ما تعلق می‌گیرد روزشمار است. به همین خاطر سود پولی که به صورت سالانه پرداخت میشه؛ نسبت به پولی که قسطی پرداخت میشه،بیشتر می‌شود.