بیمه آتش سوزی

"*" indicates required fields

مرحله 1 از 8

این بیمه‌نامه فقط برای واحد مسکونی صادر میشود - برای خرید بیمه‌نامه واحد اداری و تجاری کلیک کنید .

fire-insurance

چرا خرید از بیمه آنیل

chatr

مقایسه قیمت و شرایط

خرید سریع و آسان

call

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال

ارسال به سراسر ایران

درباره بیمه آتش سوزی

آتش‌سوزی (حریق ) یکی از قدیمی‌ترین بلایایی است که می‌تواند در زمانی کوتاه، دارایی و سلامتی افراد را به خطر اندازد.هر ساله اخبار متعددی در مورد حوادث آتش‌سوزی از گوشه و کنار کشورمان می‌شنویم؛ به‌صورتی‌که سالانه در کشور حدود پنجاه هزار حادثه آتش‌سوزی رخ می‌دهد. با وجود این نرخ نفوذ بیمه آتش‌سوزی در میان مردم در بین بیمه‌های عمومی، در پایین‌ترین رتبه قرار دارد.

بیمه آتش‌سوزی، بیمه ای است که بیمه‌گر طی آن در قبال دریافت حق بیمه، جبران خسارت‌های وارد شده بر ساختمان‌ها و دارایی‌های بیمه‌گذار در اثر آتش‌سوزی ،انفجار و صاعقه را تعهد می‌نماید.علاوه بر این  بیمه آتش‌سوزی پوشش‌های تبعی همچون سیل زلزله، طوفان ،تگرگ و سرقت را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد. بیمه آتش‌سوزی خسارات جانی را پوشش نمی‌دهد.

در بیمه آتش سوزی، ساختمان و کلیه کالاها و لوازم موجود در آن در مقابل خطر آتش سوزی و انفجار و صاعقه بیمه می‌شوند. همچنین خسارت های وارده ناشی از آتش سوزی و همچنین هزینه‌های پیشگیری از توسعه آتش در این بیمه نامه قابل جبران می‌باشد.

پوشش‌های بیمه آتش سوزی :

پوشش‌های بیمه‌آتش‌سوزی به دو دسته پوشش خطرهای اصلی و پوشش خطرهای اضافی تقسیم می‌شود. بیمه‌ آتش‌سوزی فقط شامل خسارت‌های مالی است و به هیچ عنوان خسارت‌های جانی را پوشش نمی‌دهد.

پوشش‌های اصلی بیمه‌آتش‌‌سوزی شامل: صاعقه و انفجار و آتش‌ سوزی هستند.

پوشش‌های اضافی  بیمه آتش‌سوزی، پوشش‌هایی هستند که در صورت تمایل بیمه‌گزار با دریافت حق بیمه بیشتر، خریداری و ریسک‌های بیشتری پوشش داده می‌شوند. بیشتر شرکت‌های بیمه بخشی از خطرات اضافی را پوشش می‌دهند؛ اما فهرست کامل پوشش های اضافی (الحاقی) یا تبعی بیمه آتش سوزی به شرح زیر هستند:

●بیمه‌ سیل و طغیان آب، بیمه‌آتش فشان، بیمه طوفان و گردباد، بیمه سقوط بهمن، بیمه ریزش کوه

●ضایعات ناشی از نشست آب باران و ذوب برف و تگرگ

●شکست شیشه

●تگرگ

●هزینه اجاره و اسکان موقت

●بیمه در برابر ترکیدن لوله آب

●پوشش بیمه آتش سوزی برای سقوط هواپیما

●بیمه زلزله

●پاکسازی و برداشت ضایعات

●انفجار ظروف تحت فشار صنعتی

●ریزش سقف ناشی از سنگینی برف

●رانش زمین

●ریزش کوه

●پوشش ریزش، رانش و نشست و عقب رفت زمین

●مسئولیت مالک در قبال خسارت‌های آتش سوزی وارد شده به همسایه

در صورت پرداخت حق‌بیمه بیشتر، پوشش‌های الحاقی به بیمه آتش‌سوزی اضافه می‌شوند. بیمه‌گزار باید با توجه به موقعیت و شرایط خود نسبت به خرید پوشش‌های اضافی اقدام نماید.

انواع بیمه آتش سوزی :

✔ این نوع بیمه را می توان به 4 دسته زیر تقسیم بندی نمود:

1- آتش سوزی اماکن مسکونی

2- آتش سوزی اماکن اداری – تجاری (غیر صنعتی)

3- آتش سوزی اماکن صنعتی

4- آتش سوزی انبارها

1- بیمه آتش‌سوزی اماکن مسکونی :

در این بیمه‌ به درخواست بیمه‌گذار واحد مسکونی، علاوه بر خطرهای حریق، انفجار و صاعقه، در برابر کلیه خطرهای اضافی با سرمایه دلخواه و به قیمت روز تحت پوشش قرار می‌گیرد و حق سالانه آن با توجه به ارزش ساختمان و اثاث منزل و خطرهای بیمه شده محاسبه خواهد شد.

2- بیمه آتش سوزی واحدهای اداری-تجاری (غیر صنعتی) :

این بیمه نامه ساختمان، تاسیسات وموجودی مربوط به کلیه واحدهای تجاری، اداری، خدماتی عمومی، فرهنگی، صنفی و درمانی را در مقابل خطرات اصلی و اضافی تحت پوشش قرار می‌دهد.

3- بیمه آتش‌سوزی اماکن صنعتی :

شامل تمامي كارخانجات صنايع غذايي، آشاميدني، دخانيات، نساجي، پوشاك، چرم، چوب، كاغذ، مقوا، چاپ و صحافي، شيميايي، محصولات كاني غيرفلزي، فلزات اساسي و صنايع متفرقه مي‌باشد.ساختمان، تأسيسات، ماشين‌آلات، مواد اوليه موجود و محتويات هر يك از مراكز ذکر شده را مي‌توان در مقابل خطرهاي آتش‌سوزي، انفجار، صاعقه و همچنين كليه خطرهاي اضافي به قيمت روز بيمه نمود.

4- بیمه آتش‌سوزی انبارها :

انبار کالا به محلی گفته می شود که یک یا چند نوع کالای بازرگانی، محصولات صنعتی، مواد اولیه و یا فرآورده های دامی وکشاورزی در آنجا نگهداری می شود.انبارها بر اساس ماهیت نگهداری و مالیکت آن به انبارهای عمومی(بنگاه عمومی)، انبار اختصاصی، انبار گمرکی و … تقسیم بندی می شوند.

شرایط مختلف بیمه آتش سوزی :

با توجه به انواع مختلف بیمه آتش سوزی، پیشنهادات ارائه شده از طرف بیمه‌گر برای ارائه خدمات مربوطه به صورت زیر است:

✔بیمه‌نامه آتش سوزی با سرمایه ثابت

✔بیمه‌نامه آتش سوزی با شرایط توافقی 

✔بیمه‌نامه آتش سوزی با شرایط شناور 

✔بیمه‌نامه آتش سوزی با شرایط جایگزینی و بازسازی

✔بیمه‌نامه آتش سوزی فرست لاست

✔بیمه آتش سوزی خانه اجاره‌ای

بیمه‌نامه آتش سوزی با سرمایه ثابت :

 در صورت وقوع حادثه، سرمایه بیمه‌شده مبنای خسارت دریافتی بیمه‌گزار از بیمه‌گر است.

بیمه‌نامه آتش سوزی با شرایط توافقی :

توافق بین بیمه‌گر و بیمه‌گزار درباره میزان سرمایه، تعیین‌کننده شرایط عقد بیمه‌نامه آتش سوزی است

بیمه‌نامه آتش سوزی با شرایط شناور :

در شرایطی که سرمایه موجود در مکان مورد بیمه در حال تغییر است، بیمه‌گزار ماهانه لیستی از موجودی انبار خود را برای بیمه‌گر ارسال می‌کند. بیمه‌گر، میانگین موجودی سرمایه را مبنای محاسبه حق بیمه در سال قرار می‌دهد. با هر بار ارائه لیست موجودی انبار، بیمه‌گزار حق‌بیمه متغیر خود را پرداخت می‌کند که در انتهای سال میانگین سرمایه، مبنای محاسبه دقیق حق بیمه شده و الحاقیه نهایی برای تسویه تهیه می‌شود.

بیمه‌نامه آتش سوزی با شرایط جایگزینی و بازسازی :

با توجه به تورم بالای بازار و نوسان قیمت‌ها، شرکت بیمه‌گر مسئول پرداخت مبلغ خسارت به نرخ روز برای جایگزینی مورد بیمه خواهد بود. به این صورت اگر قیمت ساختمان یا ماشین‌آلات صنعتی طی یک سال افزایش فزاینده داشته باشد، خسارت فرد با ارزش سرمایه بیمه شده فعلی نیز امکان جبران و جایگزینی فراهم گردد. البته بیمه‌گزار موظف است که اموال خود را با ارزش واقعی روز بیمه کرده باشد.

بیمه‌نامه آتش سوزی فرست لاست :

در شرایطی از این بیمه‌‌نامه استفاده می‌شود که بیمه‌گزار مطمئن است هر اندازه خسارت شدید باشد، امکان از بین رفتن تمامی موارد بیمه وجود ندارد. همچنین اینکه اموال بیمه شده در سطح جغرافیایی بسیار وسیع و پراکنده است و بر اثر حادثه فقط بخشی از آن دچار خسارت می‌شود. علاوه‌بر این می‌توان آن را به چندین ریسک مستقل تقسیم کرد که برای مورد بیمه از نظر سرمایه، خطرهای بیمه شده و سایر عوامل سرمایه فرست لاست محاسبه کرد. حق‌بیمه براساس کل سرمایه با تخفیفات ویژه تعیین خواهد شد.

بیمه آتش سوزی خانه اجاره‌ای :

بیمه آتش سوزی فقط ساختمان را تحت پوشش قرار نمی‌دهد. افرادی که مستاجر هستند، در صورت تمایل می‌توانند لوازم منزل خود را تحت پوشش‌های اصلی و فرعی بیمه آتش سوزی و بیمه زلزله قرار دهند. در چنین شرایطی، مبنای محاسبه حق‌بیمه آتش سوزی ارزش لوازم منزل است. یعنی ارزش بنا تاثیر در تعیین قیمت بیمه‌نامه ندارد. از طرف دیگر، مالک بنا نیز می‌تواند فقط ساختمان را بیمه کند.

تعیین قیمت و نرخ بیمه آتش سوزی :

عوامل زیر در تعیین قیمت بیمه آتش سوزی نقش مستقیم دارند:

●نوع سازه ساختمانی

●متراژ ملک

●هزینه ساخت هر متر بنا

●ارزش لوازم منزل

●سن ساختمان

●جنس مصالح

●سیستم برق‌کشی

●تعداد طبقات

●امکانات اطفاء حریق

●مدت بیمه‌نامه (چندساله، یک ساله و کوتاه‌مدت)

●تعداد پوشش ‌های اضافی بیمه‌نامه

●سقف خسارت پرداختی برای بنا و اثاثیه

فرآیند خرید بیمه آتش سوزی در آنیل

1- ثبت مشخصات 

2- تعیین استان و شهر محل سکونت

3- تعیین نوع ملک و تعداد واحدها

4- تعیین نوع سازه

5- تعیین عمر بنا

6- تعیین متراژ مورد بیمه(متر مربع)

7- تعیین هزینه ساخت هر متر مربع بنا

8-تعیین ارزش لوازم منزل

fire

سوالات متداول

بیمه‌آتش سوزی شامل چه پوشش‌هایی می‌شود؟

در بیمه‌های آتش سوزی همه خسارت‌های مستقیم آتش سوزی، صاعقه پوشش داده می‌شود. به علاوه، بیمه‌گزار می‌تواند با پرداخت حق بیمه اضافی، پوشش خطراتی نظیر ترکیدگی لوله، خرابی ناشی از بارش برف و باران، بلایای طبیعی، صاعقه، آتشفشان، سیل، سقوط هواپیما و بالگرد، سرقت با شکست حرز، شکست شیشه و نشست و رانش زمین را خریداری نماید.

بیمه آتش سوزی چه تخفیف‌هایی را شامل می‌شود؟

در بیمه آتش سوزی، تخفیف عدم خسارت وجود ندارد و ممکن است تنها در برخی مناسبت‌ها، شرایط ویژه‌ای برای خرید این بیمه‌نامه در نظر گرفته شود.

منظور از ارزش بنا در تکمیل مدارک چیست؟

ارزش بنا برای خرید بیمه‌آتش‌سوزی به معنای هزینه لازم برای بازسازی و ساخت هر مترمربع از ملک ضربدر متراژ بنا است و هزینه خرید متراژ منزل ملاک نیست.

در چه صورتی صدور بیمه آتش‌سوزی نیاز به کارشناسی دارد؟

 در بیمه‌ آنیل بر اساس شرایط ساختمان، پوشش‌های انتخابی که اعلام می‌‌کنید در صورت نیاز به کارشناسی قبل از صدور، به شما اعلام می‌شود.